تبلیغات
معجزات پیامبران و امامان - داستان زن صابئى
معجزات پیامبران و امامان
اعطنی بمسئلتی ایاک جمیع خیر الدنیا و جمیع خیر الاخره
 
تاریخ : دوشنبه 14 مرداد 1392 | نویسنده : مهدی عبدالهی
عالم و فقیه فرزانه آیه الله العظمى آقاى حاج سید محمد حسینى شیرازى دام ظله العالى در كتاب عاشورا روز تجدید اسلام معجزه اى را از حضرت امام حسین علیه السلام نقل مى كند، ایشان مى فرماید: در كربلا با صائبى ها مباحثات فراوانى شنیده ام ، از جمله آنها این داستان است .
یك زن صائبى شب عاشورا به یكى از مجالس سیدالشهدا علیه السلام كه در همسایگى آنها بر پا بوده مى رود و براى دختر خود مقدارى برنج به عنوان تبرك درخواست مى كند و از صاحب منزل مى خواهد این امر را براى كسى نگوید، چون نزد صائبى ها این كار بسیار ناخوشایند بوده و جرم به حساب مى آمد و اگر این امر افشا مى شد احیانا به كشته شدن او مى انجامیده است .
بعد از گذشت یك سال با روى باز و چهره خندان به صاحب مجلس مى گوید: به بركت مجلس سیدالشهدا علیه السلام، دخترم بعد از 13 سال حامله گشته و فرزندى به او عنایت شده كه نامش را حسین گذاشتیم و به این وسیله تمام آن خانواده به دین اسلام مشرف مى شوند.
عقاید و تعالیم آیین صائبى
به بخشى از عقاید این گروه اشاره می‏شود: آنان به خداى یكتاى ازلى، ابدى و بینهایت مانند منزّه از ماده و طبیعت، معتقد هستند. خدائى كه علت وجود اشیاء و پیدایش موجودات است. مقدس‏ترین كتاب مذهبى اینان كنزا به معناى گنج است. كه آن را كتاب بزرگ می‏گویند. آن‏ها معتقدند نخستین كتاب‏هاى آسمانى به آدم، نوح، سام، رام، ابراهیم، موسى و یحیى‏ صلى الله علیه وآله نازل شده است.
صائبین به معاد اعتقاد دارند، این دنیا را فانى و بی ارزش دانسته و به جهان ابدى و ازلى باور دارند و به بهشت و جهنم معتقد هستند.
روزه نزد آن‏ها ممنوع، و نماز عبادت روزانه آنان میباشد. قتل نفس، سوگند دروغ، الكل و شرب قبل از غسل جنابت، راهزنى و دزدى، كار در اعیاد مقدس، زنا، ختنه، خوردن گوشت حیوانى كه دم داشته باشد، ازدواج با زنان بیگانه، پوشیدن جامه كبود، شهادت به دروغ، رباخوارى، خیانت در امانت، لواط، قمار و... از محرّمات این آیین است.
از بزرگ‏ترین احكام كه در اكثر دستورات این آیین به صورت جزء یا شرط یا مقدمه قرار دارد مراسم غسل تعمید است چون این عمل باید از آب جارى یا چشمه انجام گیرد و از طرفى در اكثر دستورات این آیین غسل تعمید نقش عمده‏ اى دارد لذا صائبى‏ ها ناگزیرند همواره در كنار رودخانه به سر برند.

http://www.islamicecenter.com
طبقه بندی: امام حسین (ع)، 
برچسب ها: معجزات پیامبران و امامان،
آرشیو مطالب
آخرین مطالب
ابر برچسب ها
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب ارسال شده: عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

قالب وبلاگ